ИНОВАТИВНО УЧИЛИЩЕ

УЧЕБНА ПРОГРАМА ДИСТАНЦИОННО ОБУЧЕНИЕ

Обновена на 29.03.2020 г. Седмичка програма

Резултати от анкета ОУ „Христо Ботев“ гр. Бургас, кв. Сарафово

Удължава се срока на въведените противоепидемични мерки до 12.04.2020 г.

Координационният съвет на ОУ „Христо Ботев“ гр. Бургас, кв. Сарафово разпорежда мерки за безопасно провеждане на дистанционно обучение и работа в дигитална среда.

Психологическа подкрепа за ученици и родители може да получите като изпратите телефонен номер на email:ou.botev.psycholog@abv.bg

Споделям линк с полезна информация как да разговаряте с децата си за COVID-19 : https://www.unicef.org/bulgaria/

Как тийнейджърите да съхранят психичното си здраве по време на епидемията с коронавирус https://www.unicef.org/bulgaria/

ВАЖНО - ПРОТИВОРГИПНИ МЕРКИ

Уважаеми колеги, ученици и родители!

Във връзка със сложната епидемиологична обстановка , призовавам всички от ОУ „ Христо Ботев“ , кв. Сарафово:

1. Учениците да не напускат дома си, ако не е наложително и с решение на родителите , до 11.03.2020 г. включително.
  2. Да не се събират с приятели и съученици, където и да е.
  3. Да не се ръкуват и прегръщат с близки, с които се налага да се срещат.
  4. Родителите да подготвят за предстоящите учебни занятия лични предпазни средства /гел за дезинфекция на ръцете, мокри дезинфектиращи кърпи и др./
  5. В училището да се използват активно и отговорно всички средства за лична хигиена.
  6. Да бъдат търпеливи към служителите на училището, на които е възложено да се обработват всички работни маси на учениците с дезинфекциращ препарат.
  7. Всички да поемем своята отговорност за запазване на здравето на ученици, учители, родители и служители.
  8. Родителите да не посещават сградата на училището до момента на отмяна на повишената епидемиологична обстановка. Контактите с директор, класни ръководители, учители и служители да се осъществяват по телефона или по e - mail.
  9. Отменят се всички извънкласни и извънучилищни дейности до следващо съобщение.
  10.  Ние, служителите на ОУ „ Христо Ботев“, освен учители, сме и родители. Ще направим всичко по силите си , за да бъдат децата спокойни, да не всяваме паника, но в същото време да следим за своята и на учениците лична безопасност.
  11. Граждани и организации могат да задават своите въпроси относно COVID-19 денонощно на телефонен номер 02 807 87 57- МНЗ.

С уважение,

КАЛИНА БЕЛЕВА

ДИРЕКТОР

На 21.02.2020г. се проведе открит урок по литература с ученици от VI клас и г-н Борислав Комитов - учител по български език и литература на тема: "Възрожденският учител и учителят днес".

Те драматизираха сцени от глава „Радини вълнения“ от романа „Под игото“ от Иван Вазов.

Учениците, облечени в традиционни български носии, показаха знания за творбата и нейния автор, изпяха възрожденски песни. С трепет и вълнение пресъздадоха образите на Рада Госпожина, Кириак Стефчов, Бойчо Огнянов и др. герои от първия български роман. На открития урок присъстваха г-жа Венета Иванова – ст. експерт по български език и литература в РУО-Бургас, г-жа Калина Белева – директор на училището, колеги и др. гости.

Специални благодарности на г-н Борислав Комитов и неговите ученици от VI клас за прекрасното представяне и емоциите, с които докоснахте сърцата и душите ни!

На 20. 02. 2020 г. в 1 клас се проведе открит урок по проект "Първокласно начало".

Учениците демонстрираха отлични умения за работа с интерактивната дъска и таблети.

Отчет по чл 15А, А.Л.2 от ЗДОИ ЗА 2019 г.

БЛАГОТВОРИТЕЛНА ИНИЦИАТИВА

20 декември 2019 г. патронен празник на ОУ „Христо Ботев“

6 декември 2019 г. /петък/ неучебен ден за всички ученици.

Медалисти от олимпиада математика без граници.

Адмирации за достойното представяне и на двата ни тима в Общинското първенство по баскетбол,което се проведе на 16-17.11.2019г.
След като момчетата се паднаха в най-трудната група и загубиха от миналогодишните победители-отпаднаха от надпреврата.
Голямо БРАВО за отбора на момичетата.След великолепните мачове,които изиграха,те влязоха в призовата 4ка на Бургас и се класираха за финали и полуфинали ,които ще се изиграят в началото на новата 2020 година.
Поздравяваме ги за отличното постижение и им пожелаваме успех и възможно най-предно класиране!

Спортни дейности ОУ "Христо Ботев"28.10.2019 г.