ИНОВАТИВНО УЧИЛИЩЕ

Проект BG05M2OP001-2.012-0001 “Образование за утрешния ден“, финансиран по ОП „НОИР“, съфинансирана от ЕС чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове

Ваканции

30.10.2020 г. – 01.11.2020 г. вкл. – есенна

24.12.2020 г. – 03.01.2021 г. вкл. – коледна

30.01.2021 г. – 03.02.2021 г. вкл. – междусрочна

03.04.2021 г. – 11.04.2021 г. вкл. – пролетна за I - XI клас

Неучебни дни

22.09.2020 г. -       почивен ден

19.05.2021 г. ДЗИ по БЕЛ

21.05.2021 г. втори ДЗИ

25.05.2021 г. неучебен, но присъствен ден за училищни, просветни и културни дейности

16.06.2021 г. НВО по БЕЛ в края на VII и на Х клас

18.06.2021 г. НВО по математика в края на VII и на Х клас

Полезни връзки

ЗА БЪДЕЩИТЕ ПЪРВОЛАЧЕТА

УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ НА БЪДЕЩИТЕ ПЪРВОКЛАСНИЦИ!

От 12.05.2020 г. започва записването за първи клас, което ще се проведе до 22.05. 2020 г..  Вашият избор е важен за децата ви. Дали детето Ви ще се чувства спокойно, дали ще успее да се ориентира в големия свят на възрастните, дали ще намери приятели, дали ще формира умения за учене, дали ще може да развива своите заложби… И още много, много въпроси, на които търсите отговор.

Подходящото училище за вашето дете е това, което ще му осигури атмосфера на обич, приятелство, сигурност и ще му даде възможност да се разгърне. При нас детето ви ще бъде в центъра на педагогическото въздействие, където спокойно ще може да задава въпроси, където грешките няма да бъдат проблем, а път, по който да навлиза в света на науките. Свят, където добрите взаимоотношения са ВАЖНИ и неотменна част от целия процес на обучение и развитие. Където  ученици, родители, учители и ръководство са партньори и екипността е условието за добра работа и успех на детето. Основната ни задача е формирането на качества, които ще изведат детето ви успешно в бъдещето.

В ОУ „ Христо Ботев“ кв. Сарафово основен принцип в работа е диалогичността, изслушване на различни мнения и вземане на решения на основата на екипността. В центъра на нашата работа винаги е поставено ДЕТЕТО и неговото развитие. Усилено въврим по  път на обновление, път към съвременно образование, път към модернизация, създаване на спокойна, защитена и творческа атмосфера за работа и сътрудничество на всички нива – ученици, родители, учители, непедагогически персонал, институции.

В ОУ „ Христо Ботев“ кв. Сарафово вашето дете ще бъде обичано и уважавано като личност, ще му дадем шанс за развитие, самочувствие, умения да се справя самò при критични ситуации, да взима самостоятелни решения и да разгърне потенциала си, умело водено от креативни, съвременни и компетентни учители. Ние сме училище, което ще даде на детето ви паспорт за бъдещето.

Педагогически екип, който ще поеме децата ви от първи клас:

Г-жа Джена Скендерска – класен ръководител - кратко представяне

Г- жа Надежда Георгиева – класен ръководител - кратко предствяне

Г- жа Гергана Михова – Учител ЦДО - кратко представяне

Г- жа Иванка Стовнова – Учител ЦДО - кратко представяне

Ако искате да получите допълнителна информация, обърнете се към нас!

Може да използвате на горещите линии на телефоните на:

ДИРЕКТОР: Калина Белева – 056/872389, 0879077020

ЗАМЕСТНИК ДИРЕКТОР УЧЕБНА ДЕЙНОСТ: Димитрана Колева – 0886740824

или на посочените имейли :           ouhrbotevsarafovo@abv.bgdimitrana.koleva@gmail.com,

dskenderska@abv.bgnadqnew@abv.bgva4eto_st@abv.bg,geri_mihova1977@abv.bg

За Ваше улеснение от 12.05.2020г. до22.05.2020г. от 08:00 часа до 14:30 часа в ОУ" Христо Ботев" ще има дежурен учител, които ще Ви помогне при кандидастването и оформянето на документите. Предвид епидемичната обстановка при посещение в ОУ "Христо Ботев", носете лични предпазни средства - маска за лице и ръкавици. В сградата ще се допуска по един родител.

Очакваме Ви с нетърпение!

Информация за приема на ученици в първи клас за учебната 2020/ 2021 година

Приемът на ученици в Първи клас се извършва чрез

ЕЛЕКТРОННАТА СИСТЕМА на Община Бургас

или на място в училището.

Запознайте се със следните документи:

Заповед на Директора на ОУ " Христо Ботев" кв. Сарафово

Етапи

Правила за прием на деца в ПЪРВИ клас в Общински училища

на територията на Община Бургас